Започвайки да пиша месечния бюлетин осъзнах, че този месец се навършват точно две години откакто напуснах почти 20 годишната си кариера, за да започна да работя за себе си. През тези две години натрупах съвсем различен опит, научих съвсем нови неща и започнах да се развивам в други сфери.
С моите клиенти често си говорим за взимането на решения. И от опит знам колко трудно може да бъде това. Моето не беше взето за една нощ, но ме научи на няколко неща, които искам да ти споделя.
- В сърцето си винаги знаеш какво всъщност искаш. Винаги. Дори умът да ти поднася хиляди доводи и аргументи. Задавай си въпроси.
- Всяко наглед разумно обстоятелство, всяка причина против е всъщност някакъв твой вътрешен страх и ограничаващо вярване. Разбери от какво е.
- Моментът, в който предприемеш действието страхът изчезва и всеки довод започва да ти звучи като оправдание.
- Нищо не е фатално, нищо не е завинаги /освен едно/ и когато приемеш, че в живота си можеш да бъдеш хиляди неща и да реализираш хиляди възможности, ще спреш да зацикляш в нещо, само защото си го правил твърде дълго и си вложил твърде много.
- Не започваш от начало. Започваш с опита, със знанията, с контактите, които си натрупал. Оценявай ги.
- Това, че при някой вземането на решение изглежда лесно, не означава че му е леко, а че просто го е взел навреме и знае как да носи тежестта добре;) Не се сравнявай.
Днес съм на същото място, където бях, когато преди две години в главата си направих план за действие. Изпращам ти поздрави от любимата си Лозана, която наричам дом далече от вкъщи.
| Месечни акценти Какво чета: Този месец книгата, която ми донесе най– много полезност беше Намери време на Джейк Нап и Джон Зератски. Темата с времето открай време ми е любима и всякакви съвети и стратегии са ми интересни. Авторите на книгата са дълбоко в корпоративната американска машина– работили са за Гугъл и развиват стартъпи, така че битката им за време си е направо революционна. И то защото те не говорят за по– висока продуктивност и отмятане на повече задачи, за което обикновено настоява американския модел на работа, а за живот според приоритетите. За намаляване на реактивно поведение и съсредоточаване над нещата, които имат значение. И това чрез някои хитри методи за контролиране на непрекъснатия поток на информация и външни разсейващи фактори. |
| „You are one decision away from a completely different life.“ |
